χορτοφαγία: στάση ζωής

Αποστολέας Θέμα: LINKS Ωμοφαγικες συνταγες- θεματα  (Αναγνώστηκε 7186 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leica

• Θαμώνας
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (●^ω^●)
Απ: LINKS Ωμοφαγικες συνταγες- θεματα
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 01, 2008, 08:04:59 μμ »
Τις συνταγες της Ani Phyo τις εχω κανει και ηταν επιτυχια!!! Τις προτεινω σε ολους, ακομα και σε αυτους που δεν ειναι ομωφαγοι ή ακομα κα στους παμφαγους!

Αποσυνδεδεμένος mazikeen

• Addicted
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 16, 2008, 11:11:08 πμ »
"Futurama is brought to you by: Glagnar's Human Rinds - It's a buncha, muncha, cruncha... human" - Futurama

Αποσυνδεδεμένος Veggie Wedgie

• www.veggie-wedgie.com
  • Θαμώνας
    • VeggieWedgie
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 06, 2009, 11:27:10 μμ »
I wake to see the world go wild.

Αποσυνδεδεμένος alkyoni

• Πλήρες μέλος
  • Αλλάζεις με τα χέρια σου τις εποχές
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 09, 2010, 01:32:17 μμ »
Βρήκα αυτό το blog http://www.rawgoddessheathy.com/ είναι πάρα πολύ ωραίο!!! Να ρωτήσω κάτι? Κάπου διάβασα για την ωμοφαγία ότι τρως όσο θέλεις

χωρίς να παίρνεις κιλά. Δλδ αν τρώω όλα αυτά τα γλυκά που έχει σ' αυτό το blog ούτε θα παίρνω κιλά ούτε θα βλάπτω την υγεία μου?
  :)

Αποσυνδεδεμένος sonaht

• Θαμώνας
  • Η άγνοια δεν είναι δικαιολογία...
    • Ορειβασία...
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 09, 2010, 02:04:45 μμ »
οοοοφου οοοοοφου....!

Ζημιά με τα γλυκά μας έκανε....

Σαφώς και οι ωμοφάγοι πέρνουν κιλά... παθαίνουν και ζάχαρο αν τα φάνε όλα.... nanana

Αποσυνδεδεμένος alkyoni

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 09, 2010, 02:27:52 μμ »
οοοοφου οοοοοφου....!

Ζημιά με τα γλυκά μας έκανε....

Σαφώς και οι ωμοφάγοι πέρνουν κιλά... παθαίνουν και ζάχαρο αν τα φάνε όλα.... nanana

χα χα χα άσε άσε ζημιά δε λες τπτ!!! Τι κρίμα! Κ πίστευα ότι αν γίνω ωμοφάγος θα μπορώ να τρώω ατελείωτες ποσότητες γλυκών χωρίς να παθαίνω τπτ  biggestgrin

Αποσυνδεδεμένος Incognito

• Addicted
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 09, 2010, 05:02:36 μμ »
Το μαγειρεμένο φαγητό δεν παχαίνει απαραίτητα. Όπως το ωμοφαγικό δεν αδυνατίζει απαραίτητα. Άμα τρως όλη μέρα τηγανητά και μακαρόνια θα παχύνεις. Άμα τρως όλη μέρα αυτά τα γλυκά με σιρόπι αγαύης επίσης θα παχύνεις.

Πωπω αυτή η μωβ τάρτα φαίνεται πολύ νόστιμη!!! Και το άλλο το moonie pie!!! Μετά διάβασα βέβαια για το ζάχαρο και μου έφυγε η όρεξη. nanana

Αποσυνδεδεμένος kiara

• Sr. Member
  • http://executefashion.blogspot.gr/
    • Animal Earth Human Liberation
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 09, 2010, 06:43:59 μμ »
Μετά διάβασα βέβαια για το ζάχαρο και μου έφυγε η όρεξη. nanana
laugh3 laugh3 laugh3

Αποσυνδεδεμένος fani7

• Addicted
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 10, 2010, 04:23:24 μμ »
Εχω την εντύπωση πως η ωμοφαγία ρυθμίζει τα κιλά,επίσης όσα ωμοφαγικά γλυκά έχω δοκιμάσει είναι αδύνατον να φαγωθούν σε μεγάλες ποσότητες.Και αν λέω εγώ αδύνατον.....  :D :D :D :D
Δεν έχω δεί ποτέ ωμοφάγο υπέρβαρο (λέμε για κανονικούς ωμοφάγους όχι για τους γιαλαντζί  rolleye )
θυμήσου να θυμάσαι.....

Αποσυνδεδεμένος Incognito

• Addicted
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 10, 2010, 04:39:38 μμ »
Εχω την εντύπωση πως η ωμοφαγία ρυθμίζει τα κιλά,επίσης όσα ωμοφαγικά γλυκά έχω δοκιμάσει είναι αδύνατον να φαγωθούν σε μεγάλες ποσότητες.Και αν λέω εγώ αδύνατον.....  :D :D :D :D
Δεν έχω δεί ποτέ ωμοφάγο υπέρβαρο (λέμε για κανονικούς ωμοφάγους όχι για τους γιαλαντζί  rolleye )

Δηλαδή πόσους ωμοφάγους έχεις δει? nanana

Δεν ισχύει αυτό για την ωμοφαγία ότι ρυθμίζει τα κιλά. Το μαγειρεμένο φαγητό δεν παχαίνει πάντα!! Ανάλογα τι τρως. Αυτό που ισχύει είναι ότι επειδή οι ωμοφάγοι ενδιαφέρονται ιδιαιτέρως για την υγεία τους προσέχουν γι αυτό δεν παχαίνουν.
Το λέω γιατί ποτέ δεν ξέρετε , τι μπορεί να συμβεί, να το ακούσει κανένα κοριτσάκι ξέρω γω να πέσει ξερή από τα ωμά μαρούλια (για δίαιτα).

Εγώ πάντως τα πιο fitness και φυσιολογικά σε βάρος άτομα που ξέρω είναι παμφάγοι αλλά συμβαίνει επειδή γυμνάζονται ή τρώνε καλά (ε ναι η μπριζόλα δυστηχώς δεν παχαίνει).

Αποσυνδεδεμένος foxy vegan

• Διαχειρίστρια
  • Addicted
    • Ανθρωποι-Ζωα-Περιβαλλον: Ειμαστε ΕΝΑ
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 10, 2010, 05:46:06 μμ »
Όλοι οι ωμοφάγοι που έχω γνωρίσει (και είναι αρκετοί) λάμπουν! Και έχουν τέλειο βάρος. yes
Σεξισμός=Ρατσισμός=Σπισισμός
No one is free when others are oppressed.

Αποσυνδεδεμένος fani7

• Addicted
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 10, 2010, 06:29:09 μμ »
Βρε πως να παχύνεις με τα ωμά; Δεν λέμε ότι αν είναι κάποιος ωμοφάγος για μια εβδομάδα θα γίνει στυλάκι,λέμε για κάποιον που ζει έτσι. Κανένα φαγητό δεν παχαίνει,η ποσότητα παχαίνει.Σκέψου απλώς ότι δεν τρώς ψωμιά,τηγανιτά,πατατάκια και ό,τιδήποτε τελος παντων μπορεί να παχύνει έναν βίγκαν.Οι ωμοί ξηροί καρποί δεν είναι σαν τους ψημένους-αλατισμένους να φας κόλλημα  nanana.Τα γλυκά είναι πολύ βαριά,με ένα κομμάτι νιώθεις ότι έφαγες μισή τούρτα,αλλά έχει τις ίδιες θερμίδες περίπου με ένα κανονικό γλυκό (εννοείται βίγκαν,τα άλλα δεν είναι κανονικά  :D ) και είναι πραγματική τροφή.Ρώτα και τον σόναθ αν δεν με πιστεύεις  nanana
Αυτή που θα πέσει ξερή απο τα μαρούλια μπορεί να ακούσει και για το βραστό κοτόπουλο ότι δεν παχαίνει και να τρώει μόνο αυτό και να πέσει κάτω. Η ανορεξία χτυπάει παμφάγους και όχι βίγκαν ή ωμοφάγους.Εδώ έχουμε μάθει απ' έξω πόσο ασβέστειο έχουν τα αμύγδαλα και ποιες τροφές έχουν πρωτείνες κλπ για να μπορούμε να έχουμε επιχειρήματα έναντι των κρεοφάγων.
Το θέμα είναι πως με το μαγειρεμένο φαγητό τρώμε παραπάνω ποσότητες απ'ότι με το ωμό,εκεί νομίζω είναι το κλειδί στη ρύθμιση των κιλών (δεν είναι μόνο αυτό βέβαια αλλά θα αφήσω κανέναν ωμοφάγο να μας τα πει) :D
θυμήσου να θυμάσαι.....

Αποσυνδεδεμένος alkyoni

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 10, 2010, 08:27:14 μμ »

Πάμε κόντρα??  :D  :D   :D Κ εγώ έχω τρομερή αδυναμία στα γλυκά!!! Αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ - ακόμη δλδ - ωμοφαγικά γλυκά!

Αποσυνδεδεμένος fani7

• Addicted
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 10, 2010, 09:38:54 μμ »
όσα έχω δοκιμάσω είναι πολύ νόστιμα (ειδικά στης βέτζι  :* )όχι να τα φτιαξω εγώ,αυτά που έχει φτιάξει η βέτζι εννοώ  :D :D :D
θυμήσου να θυμάσαι.....

Copyright © χορτοφαγία: στάση ζωής