χορτοφαγία: στάση ζωής

Αποστολέας Θέμα: πίτες εμπορίου  (Αναγνώστηκε 1746 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evangelia

• New Kid in The Block
  • **
πίτες εμπορίου
« στις: Νοέμβριος 29, 2013, 11:26:20 πμ »
θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι εάν υπάρχει ήδη το θέμα σε άλλο σημείο παρακαλώ παραπέμψστε  με και σβήστε το ποστ .

η ερώτηση είναι: οι πιτούλες του εμπορίου περιέχουν ζωικά υποπροιόντα; έχω στείλει μήνυμα σε γνωστή εταιρία για το ''μονό & διγλυκερίδια λιπαρών οξέων'' δεν έχω ιδέα απο χημεία και συστάσεις και τα σχετικά (γι αυτό εκτιμώ τα ξένα προιόντα που ενημερώνουν στην συσκευασία) δεν έχω λάβει απάντηση, ψάχνοντας λίγο στο ιντερνετ βλέπω οτι μπορεί να ειναι φυτικά ή ζωικά , φοβάμαι οτι μπορεί να ειναι τελειως ηλίθια η ερώτηση για τους γνώστες αλλά εαν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ας μου πει  thumbsup εάν έχετε να προτείνεται και προιόν θα το δεχτώ επίσης! ευχαριστώ εκ των προτέρων  :))

Αποσυνδεδεμένος xristoforos_

• Addicted
  • Φύλο: Άντρας
  • διάφανες αυλαίες
Απ: πίτες εμπορίου
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 04:50:25 μμ »
δεν είναι καθόλου ηλίθια ερώτηση, δυστυχώς ο μόνος τρόπος για να μάθεις είναι να σου απαντήσουν! αν και συνήθως είναι φυτικής προέλευσης ...

Αποσυνδεδεμένος antwnia

• Sr. Member
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 05:12:21 μμ »
.. αν και συνήθως είναι φυτικής προέλευσης ...

Εγώ πιστεύα ακριβώς το αντίθετο.  dizzy. Γιατί λες ότι συνήθως είναι φυτικά το μονό- και διγλυκερίδια;

Αποσυνδεδεμένος xristoforos_

• Addicted
  • Φύλο: Άντρας
  • διάφανες αυλαίες
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 05:54:41 μμ »
γούγλισε Ε 471 και θα δεις ότι αναφέρεται παντού το γεγονός ότι συνήθως είναι φυτικής προέλευσης.

το food-info νομίζω είναι αρκετά αξιόπιστο site, παραθέτω, http://www.food-info.net/uk/e/e471.htm

φυσικά αυτό δεν ακυρώνει το γεγονός ότι κάποιος πρέπει να προσέχει ... δεν αγοράζω τροφές που έχουν ε471 και καταναλώνω σε τακτική βάση (πχ, βιτάμ τύπου) ,,, τώρα αν κανένα μπισκότο είναι "καθαρό" και δω μονο-διγλυκερίδια, μάλλον θα τω φάω ...

Copyright © χορτοφαγία: στάση ζωής
Contact