χορτοφαγία: στάση ζωής

Αποστολέας Θέμα: Δοσολογίες  (Αναγνώστηκε 1147 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος happyme

• New Kid in The Block
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Δοσολογίες
« στις: Νοέμβριος 15, 2010, 01:43:08 πμ »
απο 1η νοεμβρη εκοψα κρεας και ψαρι..και μια που τελικα ηταν πανευκολο και καθε μερα αισθανομαι ολο και καλυτερα για αυτη μου την επιλογη,ειπα απο προχτες να μην ξαναφαω ουτε γαλακτομικα,ουτε αυγα,ουτε μελι :)

διαβαζω λοιπον οσα πιο πολλα μπορω απο εδω για να μην κανω βλακειουλες και καταληξω να τρωω μονο τηγανητες πατατες :D
αγορασα αρκετα πραγματα που ειδα οτι ζητουνται πολλες φορες στις βιγκαν συνταγες.ειδα και μια διευθυνση στον αγιο αρτεμιο απο την veganmama και πηρα απο εκει διατροφικη μαγια :) γιατι οπου αλλου πηγα μου ελεγαν οτι ειναι το ιδιο με τη μαγια μπυρας dunno
εσεις απο ποιο αλλο μαγαζι την παιρνετε?

επισης μια που προσπαθω να φτιαξω ενα προγραμμα  για να παραμεινω υγιης,με βοηθησε πολυ το θεμα πηγές vegan διατροφης της foxy :*
μηπως ομως θα μπορουσε καποιος διπλα απο το καθενα να βαλει και τη δοσολογια που απαιτειται (ισως κατα προσεγγιση γιατι φανταζομαι οτι κι ο καθε οργανισμος εχει αλλες αναγκες) ημερησιως??

εκτος και αν το αναφερετε καπου και δεν το εχω βρει blush

Αποσυνδεδεμένος Δεινομάχη

• Addicted
  • κάνε κάτι μικρό σήμερα, αντί να σκέφτεσαι αιωνίως
Απ: Δοσολογίες
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 09:57:36 μμ »
το nutritiondata.com έχει ένα εργαλείο που σου υπολογίζει τις ανάγκες σου σε βιταμινες και αλλα θρεπτικα συστατικα, μεβαση τις πληροφορίες που του δίνεις (ηλικια, φυλο, επίπεδο άσκησης κλπ).

γενικά το ιντερνετ ειναι γεματο. δες veganhealth.org, vegansociety.co.uk, vrg.org
A small change in my life today is better than ages of well-intentioned thinking.

Αποσυνδεδεμένος happyme

• New Kid in The Block
  • **
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Δοσολογίες
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 09:20:15 πμ »
Σ'ευχαριστώ Δεινομάχη:)

Copyright © χορτοφαγία: στάση ζωής
Contact