Η τιμή είναι 90 ευρώ τα 15 κιλά (τα οποία διαρκούν περίπου 40 μέρες για ένα σκύλο 30 κιλών). Αν το υπολογίσετε, βγαίνει πάνω-κάτω όσο αν μαγειρεύατε στο σκύλο σας με υποθετικό κόστος 2 ευρώ τη μέρα.
Το μαγείρεμα κοστίζει λιγότερο από 2 ευρώ, μέσο όρο αφού τις περισσότερες φορές είναι από την ίδια κατσαρόλα με δική μας.
Οι τροφή αυτή είναι μια πολύ καλή λύση για μέρες ανάγκης, διακοπών κτλ και είναι καλύτερη για τα δόντια τους από τις μαλακές μαγειρεμένες τροφές και μελετημένες στα συστατικά τους σύμφωνα με τις ανάγκες του ζώου.
Θα περάσω και γω από το μαγαζί σύντομα.

Για τα δόντια, τους φτιάχνω μπισκοτάκια από συνταγές που βρήκα εδώ:
http://www.yummyfordogs.org/cookbook/biscuits/Τους αρέσουν αυτά που έχουν και μαγιά μέσα.
Αν και το αγαπημένο της σνακ παραμένει το αβοκάντο...Τρελόγατο παιδί μου. :

Το νεότερο μέλος της αγέλης μου, λατρεύει τα κάστανα!!! Βαρέθηκα να καθαρίζω...
Η αλήθεια είναι ότι όσο πιο μικρά είναι τόσο πιο εύκολα συνηθίζουν τη βέγκαν διατροφή. Τα μεγάλα χρειάζονται χρόνο.