χορτοφαγία: στάση ζωής

Αποστολέας Θέμα: Ανταλλαγή Ρούχων  (Αναγνώστηκε 9229 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elsa

• Συντονίστρια
  • Addicted
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αποσυντονίστηκα...
    • elsa's blog
Απ: Ανταλλαγή Ρούχων
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 04, 2012, 05:44:46 μμ »
Σίγουρα οι ανάγκες είναι πολλές παντού, αλλά το θέμα είναι ακριβώς αυτό που λέει ο Xristoforos...
Μήπως το Στέκι Μεταναστών έχει κάποια οργανωμένη δράση σχετικά;

Αποσυνδεδεμένος Franchesca

• Addicted
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 05, 2012, 03:08:38 μμ »
Για οργανωμένη δράση δεν έχω ιδέα. Στείλτε ένα mail αν θέτε ή αλλιώς μπορώ να πάρω κι εγώ ένα τηλ. κάποιο απ' τα παιδιά του στεκιού να ρωτήσω.
Στη Βικτώρια δεν υπάρχει κάτι οργανωμένο. Υπάρχουν όπως τουλάχιστον 5 σταθεροί άστεγοι, όπου τώρα με την υγρασία είναι θέμα με τις κουβέρτες και τα ρούχα τους.  :(
Και εκτός από τους άστεγους, η πλατεία είναι πάντα γεμάτη με μετανάστες που σίγουρα τα ρούχα δε θα τα έπαιρναν για πλάκα.
Είναι νομίζω και η πιο αδιαμεσολάβητη κίνηση να τα αφήσεις εκεί. Και επειδή μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις, περάστε απλά ένα βράδυ από την πίσω πλευρά της πλατείας, Αριστοτέλους.  sigh
~*Σε κάθε κλουβί, σε κάθε φυλακή κρύβεται στα κάγκελα μια ελεύθερη ζωή.*~

Αποσυνδεδεμένος Franchesca

• Addicted
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 08, 2012, 05:18:42 μμ »
Εκτός θέματος, αλλά κολλάει στη συζήτηση με τους άστεγους.
Με αφορμή το topic για άστεγους που έχασαν τη ζωή τους αυτό το χειμώνα http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1367399,
βρήκα και αυτό http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=108644&catid=3>:( >:( >:(
~*Σε κάθε κλουβί, σε κάθε φυλακή κρύβεται στα κάγκελα μια ελεύθερη ζωή.*~

Αποσυνδεδεμένος Vaalinde

• Πλήρες μέλος
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 10, 2012, 11:56:44 πμ »
 cryingbig Αλλά ξέρω ότι δε φτάνει να στεναχωριόμαστε. Πρέπει λοιπόν ( και μιλάω προσωπικά) να κουνηθώ από το ωραίο μου σπιτάκι και να πάω να κάνω "κάτι".
Οι άνθρωποι είνα ζώα που μυρίζουν τελείως ιδιόμορφα και λέω πάλι δε βαριέσαι έχω και εγώ την ίδια μυρουδιά (Μπέρτολτ Μπρεχτ)

Αποσυνδεδεμένος xristoforos_

• Addicted
  • Φύλο: Άντρας
  • διάφανες αυλαίες
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 10, 2012, 08:09:44 μμ »
φραν στο δρόμο κυκλοφορεί πολλή κόσμος, μπορεί κάποιος μεθυσμένος, μπορεί κάποιος ασυνείδητος ... προφανώς άνθρωποι που έχουν ανάγκη κάτι τέτοιο, ακόμα κι αν τα ρούχα δεν τα χρειάζονται εκείνη τη στιγμή οι ίδιοι, θα τα σεβαστούν. το αδιαμεσόλαβητο της υπόθεσης δεν βαραίνει για εμένα, προτιμώ κάτι οργανωμένο. ευχαριστώ πάντως για την απάντηση!

Copyright © χορτοφαγία: στάση ζωής